Basic 

Początek.

Punkt wyjścia. Pierwsza kolekcja.

Naturalny ład

Inspiracją do powstania kolekcji Basic była natura, która otacza nas każdego dnia i z której podświadomie czerpiemy wszystkie kolory. Na swój sposób bawimy się jej odcieniami, przenosząc je do naszego codziennego życia. Barwy, którymi się otaczamy mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie, dlatego tak często powracamy do kolorów ziemi, które przynoszą spokój i ukojenie. Z tą myślą powstało kilkanaście poszewek w ramach kolekcji Basic. Ich subtelne i stonowane odcienie brązów, zieleni czy fioletów odwołują się do naturalnej palety barw obecnej w przyrodzie, wprowadzając do wnętrza poczucie harmonii i wyciszenia. Różnorodne kolory nitek, które tworzą całość tkaniny są jak kamień lub kwiat, który składa się z wielu odcieni, kiedy przyjrzeć mu się dłużej z bliska. Właśnie dlatego wszystkie nazwy poszewek z kolekcji Basic odnoszą się do poszczególnych elementów natury, np. poszewka Hedera (łac. bluszcz) czy Laurea, która inspirowana była kolorami suszonych liści laurowych.

Laurea

Inspiracja: Liść laurowy (łac. Laurus Nobilis).

Suszone liście laurowe odznaczają się matową, jasnozieloną barwą z elementami brudnej żółci i ciepłego brązu. Połączenie tych kolorów przywodzi na myśl klimat późnego lata - moment spokoju i wyciszenia. Czas kiedy wszystkie zielenie zaczynają osnuwać się ciepłą jakby lekko zamgloną poświatą – właśnie taką, która jest w poszewce Laurea.

Akebia

Inspiracja: Akebia pięciolistkowa (łac. Akebia quinata)

Purpurowo - ciemnobrązowa barwa z elementami ciepłej czerwieni oraz zgaszonego różu. Kombinacja kolorów, która w zestawieniu z wełnianą tkaniną nadaje wnętrzu odrobinę szlachetności i głębi.  

Zarówno kwiaty rośliny Akebii jak i nasza poszewka intrygują złożonością barw oraz zachęcają, aby nieco dłużej przyglądnąć się ich strukturze i dostrzec jak wiele barw mogą skrywać otaczające nas przedmioty.

Caligo

Inspiracja: Mgła  (łac. Caligo).

Spacer we mgle to chwila ciszy, poczucie pewnej istniejącej tajemnicy i pokory przed otaczająca nas naturą. Nasze oko dostrzega we mgle odcienie szarości, bieli oraz surowego błękitu z subtelnym srebrzystym pigmentem. 

Ten mały kawałek tajemnicy i powagi schowaliśmy w poszewce Caligo. Delikatnie wystające nitki, charakterystyczne dla wełnianej tkaniny sprawiają wrażenie jakby cała poszewka była oszroniona, wyjęta prosto z głębi mgły.

Kolekcja Basic to prosta forma zamknięta w szlachetnym materiale. Wełniana tkanina, przyjemna w dotyku faktura oraz staranne ręczne wykonanie poszewek sprawiają, że każda z nich jest wyjątkowa, stworzona tylko raz. Dbałość o szczegóły, wysoką jakość tkanin oraz zastosowanie i łączenie poszczególnych barw stanowi podstawę tej kolekcji. 

Basic to początek. Pierwsza kolekcja. Stworzona w oparciu o stonowane barwy natury, od której wszystko się zaczyna i do której wszystko powraca. Punkt wyjścia oraz inspiracja i źródło do dalszych działań.

logotyp_yassen.png